Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Sukcesy w Sztumie

Utworzono dnia 28.03.2018

Podczas Licealiady organizowanej, jak zawsze, przez Liceum Ogólnokształcące im. J. Kasprowicza, a przebiegającej w tym roku pod hasłem 100 lat dla Niepodległej, uczennica klasy III gimnazjum – Wiktoria Tabaka zajęła III miejsce.

czytaj dalej na temat: Sukcesy w Sztumie

XIII Powiatowy konkurs mitologiczny pt. „ W świecie mitów”

Utworzono dnia 28.03.2018

23.03.2018 r. w Szkole Podstawowej w Sztumie odbył się XIII Powiatowy Konkurs Mitologiczny pt. „ W świecie mitów”  skierowany do piątoklasistów. W zmaganiach wzięli udział reprezentanci ze Sztumu, Czernina, Gościszewa, Szrop i Mikołajek  Pomorskich. Z naszej szkoły wystartowały:  Aleksandra Grzywińska i Zuzanna Ładosz z kl. V a. 

czytaj dalej na temat: XIII Powiatowy konkurs mitologiczny pt. „ W świecie mitów”

Szkolny Przegląd Artystyczny Wiosna 2018

Utworzono dnia 27.03.2018

Dnia 21.03.2018r. w Szkole Podstawowej w Mikołajkach Pomorskich, z okazji pierwszego dnia wiosny,  odbyła się już VII edycja ,,Szkolnego Przeglądu Artystycznego ‘’. W przeglądzie mogły wziąć udział wszystkie klasy naszej szkoły, prezentując się wokalnie, tanecznie lub aktorsko.

czytaj dalej na temat: Szkolny Przegląd Artystyczny Wiosna 2018

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Utworzono dnia 26.03.2018

Dnia 24.03.2018r. w Szkole Podstawowej w Czerninie odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny. W wyniku eliminacji  w naszej  szkole zostali wyłonieni reprezentanci. 

czytaj dalej na temat: Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Oddaj zużyty telefon komórkowy - atrakcyjne nagrody czekają

Utworzono dnia 24.03.2018

Nasza szkoła  bierze udział w akcji ekologicznej, w której zebrane zużyte i uszkodzone telefony komórkowe zostaną przekazane do profesjonalnego recyklingu, a udział placówki zostanie nagrodzony. Honorowy patronat nad inicjatywą objął profesor Zbigniew Nęcki  z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. 

czytaj dalej na temat: Oddaj zużyty telefon komórkowy - atrakcyjne nagrody czekają

Konkurs czytelniczy pt. „ Znawca baśni Andersena”

Utworzono dnia 21.03.2018

Dnia 07.03.2018 r. w Bibliotece Publicznej  w Mikołajkach Pomorskich odbył się konkurs czytelniczy pt. „ Znawca baśni Andersena” przygotowany przez p. J. Stępniak i p. D. Błotko. Celem konkursu było propagowanie czytelnictwa, a także przybliżenie dzieciom twórczości Andersena. Rywalizowały ze sobą trzy drużyny: „Dzikie łabędzie” z kl. III c,  „Brzydkie kaczątka” z kl. III b.

czytaj dalej na temat: Konkurs czytelniczy pt. „ Znawca baśni Andersena”

Pasowanie na czytelnika

Utworzono dnia 18.03.2018

14.03.2018 r. biblioteka szkolna przyjęła w poczet swoich czytelników uczniów klas pierwszych. Zazwyczaj uroczystość ta odbywa się w II semestrze, kiedy uczniowie znają już cały alfabet. Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna być  na długo zapamiętana.

czytaj dalej na temat: Pasowanie na czytelnika

Raport pedagoga

Utworzono dnia 18.03.2018

Dnia 16.03.2018r. Odbyła się wycieczka uczniów klas III gimnazjum do Zakładu Karnego w Sztumie. Celem wycieczki było zapoznanie młodzieży z pracą Służby Więziennej, ukazanie organizacji pracy i zasad funkcjonowania więzienia oraz profilaktyka- jakie są konsekwencje złych zachowań, nieprzystosowania społecznego i działań powszechnie nieakceptowanych. 

czytaj dalej na temat: Raport pedagoga

Szkolny Konkurs Mitów 2018

Utworzono dnia 10.03.2018

6 marca 2018 roku w  Szkole Podstawowej w Mikołajkach Pomorskich odbył się finał Szkolnego Konkursu Mitologicznego dla młodzieży klas V. Wymagania konkursowe to znajomość mitologii greckiej i rzymskiej (według opracowania Jana Parandowskiego) pojęć i zwrotów związanych z kulturą antyczną, związków frazeologicznych, boskich atrybutów i par. W części finałowej wzięło udział pięć zespołów. Warto podkreślić, że poziom przygotowania uczestników był niezwykle wysoki.

czytaj dalej na temat: Szkolny Konkurs Mitów 2018

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla dzieci „Moja ulubiona baśń Andersena”

Utworzono dnia 01.03.2018

Dnia 27 lutego odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla dzieci biorących udział w konkursie plastycznym „Moja ulubiona baśń Andersena”. Ogółem na konkurs wpłynęło 47 prac. 

czytaj dalej na temat: Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla dzieci „Moja ulubiona baśń Andersena”

Polub nas!!!

Zegar

Pogoda

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 49

W poprzednim tygodniu: 145

W tym miesiącu: 473

W poprzednim miesiącu: 721

Wszystkich: 15029

Bezpieczne Wakacje 2017