Sukcesy plastyczne uczniów Zespołu Szkół w Mikołajkach Pomorskich
Rok szkolny 2007/2008
Gimnazjum:
I.Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Bezpieczne wakacje”:
Wyróżnienia: Marlena Różańska, Dawid Żuchowski, Urszula Kaleta
- Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „ 112 w ważnej sprawie, nigdy przy zabawie”:
Gminne wyniki:
I miejsce- Marcinkowska Agata
II miejsce –Natalia Marchlewska
III miejsce –Marlena Różańska
IV miejsce- Dawid Żuchowski
V miejsce- Damian Langmesser
Powiatowe wyniki:
I miejsce- Natalia Marchlewska
II miejsce-Agata Marcinkowska
III miejsce- Marlena Różańska
IV miejsce- Damian Langmesser
- Powiatowy Konkurs Plastyczny „Jak ochraniać i pomagać zwierzętom w lesie i na polach?”:
I miejsce- Natalia Marchlewska
II miejsce- Monika Mendat
Wyróżnienia: Piotr Gratz, Magdalena Lasowicz, Marlena Różańska, Michał Piotrowski, Michalina Lewandowska
- Powiatowy Konkurs Plastyczny „Młodość wolna od papierosa”:
II miejsce- Urszula Kaleta
III miejsce- Natalia Wojtkowiak
Wyróżnienia- Monika Mendat
Rok szkolny 2008/2009
Szkoła Podstawowa.
- Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „TĘCZA ”pt. „Świat zaklęty w kolorach”
Krystian Dyrdowski - I miejsce w kraju
- Powiatowy Konkurs Plastyczny „Jak ochraniać i pomagać zwierzynie w lesie i na polach?”
Sandra Kotlarek - I miejsce
Małgorzata Mendat - II miejsce
Kinga Langmesser - III miejsce
Wyróżnienia: Wojciech Izdepski, Marlena Chojnicka
- Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Bezpieczne wakacje”
Sara Smoter - III miejsce
Kacper Jagiełło - wyróżnienie
Krystian Kaczorowski - II miejsce
- Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Święta Bożego Narodzenia”
Wiktoria Stoehr - wyróżnienie
Andrzej Kaleta -wyróżnienie
- Wojewódzki Konkurs Plastyczny „ Moja droga do szkoły”
Julita Smoter - laureatka
- Gminny Konkurs Plastyczny „ Czarownice w bajkach mieszkają i na miotłach latają”
Bartosz Kwiatkowski - laureat
Mateusz Ignaszewski - laureat
Gimnazjum Publiczne
- Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „TĘCZA ”pt. „Świat zaklęty w kolorach”
Magdalena Lasowicz - I miejsce województwa pomorskiego
- Powiatowy Konkurs Plastyczny „Jak ochraniać i pomagać zwierzynie w lesie i na polach?”
Natalia Kotlarek - I miejsce
Michał Piotrowski - II miejsce
Monika Mendat - III miejsce
Wyróżnienia: Michał Szymański, Agata Marcinkowska, Arianna Ciszewska, Natalia Marchlewska, Andrzej Wojtacki
- Gminny konkurs plastyczny „ Ekslibris Biblioteki Publicznej w Mikołajkach Pomorskich”
Wojciech Antoniuk -I miejsce
Magdalena Lasowicz - II miejsce
Arianna Ciszewska - III miejsce
Rok szkolny 2009/2010:
- W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „ Tęcza” pod hasłem „Świat słońcem malowany” org. przez Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie
I miejsce województwa pomorskiego - Mateusz Nowak
- Wojewódzki Konkurs Plastyczny „ Moja droga do szkoły” org. przez Pałac Młodzieży i Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku:
I miejsce - Andrzej Podsiadłowski
II miejsce - Julia Kolińska
Wyróżnienie - Monika Adamus
- Wojewódzki Konkurs Plastyczny „ Baśniowo komiksowo” org. przez Wojewódzką Bibliotekę w Gdańsku
- na etapie gminnym:
I miejsce - Milena Smoter
II miejsce - Sandra Kolińska
III miejsce - Adam Dyrdowski, Mateusz Nowak
- na etapie wojewódzkim:
III miejsce - Mateusz Nowak
Zaproszenie do udziału w warsztatach - Milena Smoter
- W Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „ Wieś moich marzeń” kierowanym do uczniów klas młodszych org. przez Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich laureatkami zostały:
- Julia Grębowska ( wych. Ewa Pawelec )
- Klaudia Dulska ( wych. Małgorzata Lasota )
- Powiatowy Konkurs Plastyczny „Jak ochraniać i pomagać zwierzynie w lesie i na polach” org. przez Koło Łowieckie „Cyranka” w Sztumie:
Kategoria klas IV-VI:
III miejsce - Weronika Wysocka
Wyróżnienie - Julia Kolińska, Dawid Gałka
Kategoria klas I – III:
III miejsce - Dominika Kondel (wych. W. Olejnik)
Wyróżnienie - Kinga Ignaszewska (wych. M. Bagińska), Kinga Zamojska, Piotr Grochowski, Jan Lewandowski (wych. E. Pawelec)
- Powiatowy Konkurs Plastyczny „Sztum od Plebiscytu do Unii Europejskiej” org. Przez Sztumskie Centrum Kultury:
Kategoria klas I – III
I miejsce - Kornel Rosiński
II miejsce - Kinga Zamojska
III miejsce - Julia Grębowska
Kategoria klas IV - VI
II miejsce - Sandra Kolińska
Wyróżnienie - Kinga Rosinska
- Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Zagrożenia wypadkowe w indywidualnych gospodarstwach rolnych ” org. przez Państwową Inspekcję Pracy, Okręgowy Inspektorat Pracy w Gdańsku:
- na etapie gminnym:
Kategoria: klasy I - III
I miejsce - Kornel Rosiński
II miejsce - Agata Dudzińska
III miejsce - Kinga Zamojska
Wyróżnienia - Aleksandra Lewandowska, Weronika Czeszejko ,
Kategoria: klasy IV – VI
I miejsce - Bartosz Kwiatkowski
II miejsce - Michał Rusek
III miejsce - Milena Smoter (i Jakub Kaczmarek-Cieszymowo)
Wyróżnienia - Małgorzata Mendat, Sandra Kolińska, (Weronika Marguardt-Cieszymowo)
- Wojewódzki Konkurs Plastyczny „ Brzechwowo, komiksowo, czyli znane wiersze inaczej” org. przez Wojewódzką Bibliotekę w Gdańsku:
Kategoria: klasy I - III
II miejsce - Sara Smoter ( wych. Małgorzata Lasota )
Kategoria: klasy IV – VI
III miejsce - Bartosz Kwiatkowski
Rok szkolny 2010/2011
Szkoła Podstawowa:
- Powiatowy Konkurs Plastyczny na „Logo Młodzieżowej Rady Powiatu Sztumskiego” org. Przez Sztumskie Centrum Kultury (opr. plastyczne: M. Bagińska, opr. komputerowe: J. Łopaciuk, (marzec 2011 r.):
Wyróżnienie - Mateusz Nowak
- Gminny Konkurs Plastyczny „Moje zwierzątko domowe” org. przez Bibliotekę Publiczną w Mikołajkach Pomorskich:
Kategoria: klasy IV – VI
II miejsce - Natalia Rutecka
III miejsce - Paulina Cieplińska
Kategoria: klasy I - III
I miejsce - Agata Balicka
II miejsce - Wojciech Felenczak
- Powiatowy Konkurs Plastyczny „Jak pomagać i ochraniać zwierzynę w lesie i na polach?” org. przez Koło Łowieckie „Cyranka” w Sztumie (kwiecień 2011 r.):
Klasy I - III
Wyróżnienia: Szymon Pietrzak kl IIB, Adrian Klonowski kl IIB
Klasy IV -VI
II miejsce - Małgorzata Mendat
III miejsce - Patrycja Grochowska
Wyróżnienia: Łukasz Zamojski, Natalia Rutecka, Natalia Dłużeń, Sandra Kotlarek
- Powiatowy Konkurs Plastyczny „SZANUJ BLIŹNIEGO SWEGO JAK SIEBIE SAMEGO” org. przez radną powiatu sztumskiego Beatę Śrutkowską pod patronatem Starostwa Powiatowego w Sztumie, Burmistrza Miasta i Gminy Sztum, Burmistrza Miasta i Gminy Dzierzgoń, Wójta Gminy Stary Dzierzgoń, Wójta Gminy Mikołajki Pomorskie, Dziennika Bałtyckiego (maj 2011 r.):
II miejsce (200 zł ) - Łukasz Zamojski, Kamil Kłos, Piotr Karczewski, Aleksandra Karczewska
III miejsce ( 100zł ) - Natalia Konopacka, Sara Smoter, Wiktoria Kamrowska, Agata Witkowska
Gimnazjum Publiczne:
- Powiatowy Konkurs Plastyczny „Jak pomagać i ochraniać zwierzynę w lesie i na polach?” org. przez Koło Łowieckie „Cyranka” w Sztumie:
II miejsce - Julita Smoter
Wyróżnienia: Justyna Guzior, Katarzyna Wojtacka, Pamela Wojtacka
Sandra Kolińska, Wiktoria Stoehr, Zuzanna Matyjasik, Marcelina Kaczmarek, Kinga Langmesser
- Powiatowy Konkurs Plastyczny „SZANUJ BLIŹNIEGO SWEGO JAK SIEBIE SAMEGO” org. przez radną powiatu sztumskiego Beatę Śrutkowską pod patronatem Starostwa Powiatowego w Sztumie, Burmistrza Miasta i Gminy Sztum, Burmistrza Miasta i Gminy Dzierzgoń, Wójta Gminy Stary Dzierzgoń, Wójta Gminy Mikołajki Pomorskie, Dziennika Bałtyckiego(maj 2011 r.):
I miejsce ( 300 zł ) - Julita Smoter, Milena Smoter, Julita Guzior
II miejsce ( 200 zł ) - Sandra Kolińska, Zuzanna Matyjasik, Pamela
Wojtacka
Rok szkolny 2011/2012
- Powiatowy Konkurs Plastyczny im. Krystyny Muszyńskiej „Co współcześnie znaczy być solidarnym?” organizowany przez Stowarzyszenie Samorządne Powiśle oraz Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie (październik 2011 r.):
1 miejsce: Paulina Magalska
2 miejsce: Małgorzata Mendat
- miejsce: Oliwia Olak
- Powiatowy Etap Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „20 lat Państwowej Straży Pożarnej – jak nas widzą tak nas malują” organizowaego przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie (luty 2012 r.):
Wyniki etapu powiatowego:
I grupa 5-8 lat:
II miejsce - Milena Matyjasik
II grupa 12 lat:
II miejsce - Małgorzata Mendat
- Powiatowy Konkurs Plastyczny „Jak pomagać i ochraniać zwierzynę w lesie i na polach?” organizowany przez Koło Łowieckie „Cyranka” w Sztumie
1 miejsce: - Piotr Grochowski
3 miejsce: - Kinga Kuśmierczyk (uczennica W.Olejnik)
Wyróżnienia: Aleksandra Lewandowska, Agata Balicka, Sara Chybalska, Kinga Zamojska, Oliwia Olak, Julia Grębowska, Kornel Szypniewski, Sławomir Marchlewski, Małgorzata Mendat,
Gimnazjum Publiczne:
- Powiatowy Etap Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „20 lat Państwowej Straży Pożarnej – jak nas widzą tak nas malują” organizowany przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie (luty 2012 r.):
Wyniki etapu powiatowego:
- miejsce: Kamil Kaczorowski
3 miejsce: Julita Smoter
4 miejsce: Natalia Rutecka
5 miejsce: Justyna Guzior
Wyniki etapu wojewódzkiego:
Kamil Kaczorowski-wyróżnienie
- Powiatowy Konkurs Plastyczny „Jak pomagać i ochraniać zwierzynę w lesie i na polach?” organizowany przez Koło Łowieckie „Cyranka” w Sztumie
1 miejsce: - Jakub Gałka
2 miejsce: - Łukasz Zamojski
3 miejsce: - Monika Łukasiak
Wyróżnienia: Kamil Kaczorowski
- Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Zagrożenia wypadkowe w indywidualnych gospodarstwach rolnych” organizowany przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Gdańsku
Wyróżnienie: Dawid Dudziński
Rok szkolny 2012/2013
- Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „ Tęcza” pod hasłem „Świat słońcem malowany” org. przez Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie:
Wyróżnienie 2 st. na szczeblu krajowym - Sara Smoter
- Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Zagrożenia wypadkowe w indywidualnych gospodarstwach rolnych” org. przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Gdańsku, Pomorskie Kuratorium Oświaty w Gdańsku, Oddział Regionalny KRUS w Gdańsku oraz Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku
- miejsce: Katarzyna Kruszyńska
oraz darmowe bilety dla 18 uczniów z jej klasy do oliwskiego ZOO
- Wojewódzki etap Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „20 lat Państwowej Straży Pożarnej – jak nas widzą tak nas malują” organizowany przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie (wrzesień 2013 r.):
Wyróżnienie: Kamil Kaczorowski
- Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Europejski Rok Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej” org. przez Młodzieżową Radę Powiatu Sztumskiego (grudzień 2012 r.)
1 miejsce: - Sara Smoter
2 miejsce: - Amelia Kerber
3 miejsce: - Dominika Kondel
Upominkiem nagrodzono także niektórych z uczestników: Joanna Kruszyńska, Wiktoria Kamrowska, Agata Balicka, Dariusz Izdepski
Wyróżnienia: Arkadiusz Branicki
Upominkiem nagrodzono także niektórych z uczestników:Julia Kolińska, Paulina Magalska, Katarzyna Kruszyńska
- Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Aktywna zima” org. przez Stowarzyszenie Miłośników Jazdy Konnej w Sztumskim Polu, Klub Jeździecki „Iskra” w Sztumskim Polu
- miejsce: Julia Grębowska
Nagroda specjalna jury w postaci kuligu dla 30 uczniów zamieniona na naukę jazdy konnej i ognisko
- Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Moje miejsce w bibliotece przyszłości” org. przez Wojewódzką i Miejską bibliotekę Publiczną w Gdańsku
1 miejsce: - Szymon Pietrzak
2 miejsce: - Kornel Rosiński
Wyróżnienie: Agata Balicka
- Powiatowy Konkurs Plastyczny „Jak pomagać i ochraniać zwierzynę w lesie i na polach?” organizowany przez Koło Łowieckie „Cyranka” w Sztumie
Szkoła Podstawowa
1 miejsce: - Sara Smoter
2 miejsce: - Wojciech Bekier, Dominika Kondel
3 miejsce: - Weronika Grzywińska, Kinga Zamojska
Wyróżnienia: Oliwia Jabłońska, Wojciech Felenczak, Paulina Pieloch, Amelia Marguardt, Izabela Michałowska, Szymon Pietrzak
2 miejsce: - Katarzyna Kruszyńska, Brian Taczała
3 miejsce: - Małgorzata Mendat
Wyróżnienia: Magdalena Kazimierska, Maciej Dudkiewicz
- Powiatowy Konkurs Plastycznym „Bezpieczne wakacje” org. przez Powiatową Komendę Policji w Sztumie
Wyróżnienia: Szymon Głowacki kl. I A oraz Oliwia Marguardt – kl. IIC
Rok szkolny 2013/2014
GIMNAZJUM PUBLICZNE:
- Powiatowy Konkurs Plastyczny „Jak pomagać i ochraniać zwierzynę w lesie i na polach?” organizowany przez Koło Łowieckie „Cyranka” w Sztumie (marzec 2014 r.)
3 miejsce: Weronika Czeszejko
Wyróżnienia: Sara Smoter, Agata Witkowska, Oliwia Jabłońska, Damian Adamowski, Konrad Żyra, Wiktoria Kamrowska, Dominika Heiducka
- XVIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Życie bajką jest. Moja księżniczka – mój książę” organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim (marzec 2014 r.)
Nagroda specjalna: Weronika Czeszejko
Nagroda: Wiktoria Kamrowska
Nagroda: Weronika Grzywińska
Szkoła Podstawowa:
- Powiatowy Konkurs Plastyczny „Jak pomagać i ochraniać zwierzynę w lesie i na polach?” organizowany przez Koło Łowieckie „Cyranka” w Sztumie (marzec 2014 r.)
3 miejsce: Piotr Grochowski
Wyróżnienia: Adrianna Piotrowska, Marta Wróblewska, Klaudia Cymanowska, Paulina Sierecka, Agata Balicka, Jan Lewandowski, Klaudia Rojewska, Kinga Zamojska, Ewa Pięta, Julia Tyl, Piotr Grochowski, Kacper Mocarski, Aleksandra Markowicz, Lea Szewc
Rok szkolny 2014/2015 (regionalne, wojewódzkie, powiatowe)
- IV edycja Regionalnego Konkursu Plastycznego „W krainie mojej wyobraźni „Śniło mi się, że..." organizowanego przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu (listopad 2014r.)
Szkoła Podstawowa:
Wyróżnienia:
Aleksandra Lewandowska, Karolina Mendat, Marta Wróblewska
- XIV Wojewódzki Konkurs Twórczości Regionalnej dzieci i Młodzieży „Mój region” organizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Kwidzynie (marzec 2015 r.)
Szkoła Podstawowa:
Wyróżnienia: Weronika Kwela kl. VI, Agata Dudzińska kl. VI
Gimnazjum:
III miejsce: Julia Grębowska
- Julia Tyl kl. I, Nikola Stadnik
- XIV Wojewódzki Konkurs Plastyczny „MOJA MAŁA OJCZYZNA” organizowany przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Słupsku (marzec 2015)
Gimnazjum:
I miejsce: Julia Grębowska
- XIV Wojewódzki Konkurs Plastyczny „MOJA MAŁA OJCZYZNA” organizowany przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Bytowie (kwiecień 2015)
Szkoła Podstawowa:
Laureatka: Czeszejko Roksana
- Metropolitalny Konkurs Biblijny Im .Sługi Bożego Kard. Augusta Hlonda - rejonowy etap Konkursu Plastycznego „Ewangelia wg Św. Jana”
Szkoła Podstawowa:
I miejsce: Iga Rosińska kl. III a
Wyróżnienia: Małgorzata Nowak kl. III a, Nikola Szewc kl. III a
- Powiatowy Konkurs Plastyczny „Jak pomagać i ochraniać zwierzynę w lesie i na polach?” organizowany przez Koło Łowieckie „Cyranka” w Sztumie (kwiecień 2015 r.)
Szkoła Podstawowa:
II miejsce: Małgorzata Nowak
Wyróżnienia: Patryk Kotlarek, Kinga Kuśmierczyk, Jakub Karpowicz, Milena Kopczyńska
Gimnazjum:
I miejsce: Kinga Zamojska
II miejsce: Adam Kalinowski
Wyróżnienia: Julia Tyl, Wojciech Bekier, Tomasz Lewandowski, Daria Żukowska, Ewelina Orlich, Agata Witkowska, Dominika Kondel
- Rejonowy Konkurs Plastyczny "Pomagam = współpracuję z krajami afrykańskimi" organizowany przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct w Dzierzgoniu
w kategorii klas IV - VI
I miejsce: Karolina Mendat, kl. VI
wyróżnienie: Agata Dudzińska, kl. VI
Rok szkolny 2015 / 2016
Wyniki Powiatowego Konkursu Plastycznego „Sztum – nasz 600 gród” Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie
III miejsce: Marta Wróblewska
Wyróżnienia: Milena Kopczyńska, Agata Dudzińska, Dominika Klonowska
Wyniki Powiatowego Konkursu Plastycznego „Jak pomagać i ochraniać zwierzynę w lesie i na polach”
Wyróżnienia:
Szkoła Podstawowa:
Paulina Śmigielska, Klaudia Rojewska, Amelia Gappa, Sandra Sierecka, Marcel Kamrowski, Kinga Czarnecka, Piotr Bębniak, Wiktoria Szypniewska, Wojciech Balicki, Katarzyna Wojtacka, Kinga Kuśmierczyk, Julia Wołowiec, Aleksandra Markowicz
Gimnazjum:
Agnieszka Wójcicka, Dominik Kołak, Joanna Kruszyńska, Marta Wróblewska, Agata Dudzińska, Wojtek Felenczak
Gminny Konkursie Plastycznym „MAM PRAWO MÓWIĆ, UFAĆ I CZUĆ” zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mikołajkach Pom.
GIMNAZJUM:
Kopczyńska Milena (miejsce 1), Izdepski Dariusz (miejsce 2), Kołak Dominik (miejsce 3)
SZKOŁA PODSTAWOWA klasy IV-VI:
Smoliński Konrad (miejsce 1), Rosińska Iga (miejsce 2), Zimolzak Karol (miejsce 3)
Wyróżnienie:
Wiktor Nikola, Głowacki Szymon, Sierecka Sandra, Witkowski Wojciech
SZKOŁA PODSTAWOWA klasy I-III:
Wyróżnienie: Karpowicz Julia
Małgorzata Bagińska