Międzyszkolna Sieć Współpracy Nauczycieli stosujących TIK w nauczaniu – warsztaty nr 2

Międzyszkolna Sieć Współpracy Nauczycieli stosujących TIK w nauczaniu  – warsztaty nr 2

Tematyka: Obsługa tablic interaktywnych.

Cele warsztatów:

• zapoznanie się z obsługą tablicy interaktywnej,
  • nawiązywanie kontaktów i współpracy pomiędzy szkołami,
  • wymiana doświadczeń,
  • zdobycie nowych wiadomości i umiejętności,
  • wzbogacanie własnego warsztatu pracy,
  • wspólna praca związana z praktyką szkolną

Dnia 13 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół w Starym Targu odbyło się drugie spotkanie sieci współpracy nauczycieli stosujących TIK. Wzięli w nim udział wszyscy nauczyciele ze szkół Sieci Współpracy. Spotkanie zgodnie z założeniami ustalonymi podczas 1. spotkania dotyczyło wymiany doświadczeń i zdobycia nowych wiadomości i umiejętności. Podczas warsztatów uczestnicy Sieci Współpracy zapoznali się z obsługą tablicy interaktywnej – krótka charakterystyka systemów multimedialnych, projektor, laptop, wraz z oprogramowaniem dołączonym do tablicy. Następnie dzieliliśmy się własnymi doświadczeniami z pracy z tablicą, poznawaliśmy różnorodne narzędzia i zapoznawaliśmy się z wieloma aplikacjami internetowymi. Nasze spotkanie miała charakter zabaw, ale wniosło też wiele ciekawych pomysłów i rozwiązań.