Zajęcia kreatywne - T. Antoniuk

"Dzieciaki w akcji"

W ramach Projektu Edukacyjnego "Aktywny uczeń, lepszy pracownik" realizowanego w Mikołajkach Pom. (postawy kluczowe: kreatywność, inicjatywność, praca w grupie) uczniowie naszej szkoły realizują wiele interesujących przedsięwzięć.

Pod hasłem "kreatywne dekoracje" kryje się wiele godzin pracy nad oryginalnym upiększeniem sali języka polskiego.

Uczniowie  przygotowywali ciekawe motta i aforyzmy ,umieścili je w pomysłowych ramach i tak oto podczas obchodzonego "Tygodnia Drobnej Rzeczy "powstały inspirujące prace. Oprócz tego klasa Vc personifikowała donice z nasza roślinnością oraz wykonała pomoce dydaktyczne dla młodszych kolegów( samogłoski i spółgłoski).

Innym zadaniem plastyczno-technicznym było wykonanie kolorowych kurcząt oraz sów, do których inspiracji dostarczyły baśnie H.Ch. Andersena. Wykonana została także pomysłowa makieta  -szkoła Pana Kleksa, która zaludnili jej uczniowie.

Uczniowie pracowali i czynią to nadal, nad pomysłowymi lapbookami.

Lapbook ("książka na kolanach") to rodzaj teczki tematycznej ,w której umieszczamy wiadomości na wybrany temat. Taka teczka pełni funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunek, zdjęcia, słówka, mapki, terminy... Przypomina papierowy teatrzyk mieszczący się na naszych kolanach, stąd właśnie jej nazwa.

Jest ona elementem kreatywnej pedagogiki i zachętą czytelniczą jednocześnie.

Najwięksi miłośnicy lapbooków wykonali je w związku z każda przeczytaną książką.

Uczniowie naszej szkoły w oparciu o Projekt Edukacyjny chętnie spędzają czas na Platformie Edukacyjnej „EDUMASTER". Oprócz niej korzystamy z innych narzędzi TIK np. platformy LearningApps (zadania dla większej i mniejszej liczby graczy, quizy, puzzle tematyczne, krzyżówki, mapa myśli, notatnik, zadania z lukami, Milionerzy i wiele innych).

Nasza baza edukacyjna poszerzyła się w związku z udziałem w Projekcie o zestaw gier edukacyjnych, które znajdują bardzo wielu zwolenników, zwłaszcza wśród uczniów klas młodszych.

My juz wiemy, że prawdziwe są słowa : "Inspiracja istnieje, ale musi zastać Cię przy pracy"(Pablo Picasso)

T. Antoniuk

AKTUALNOŚCI:

Umysł przyłapany, czyli wizyta w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Utworzono dnia 14.11.2017

11 listopada 2017r. uczniowie naszej szkoły - uczestnicy Projektu Edukacyjnego, pod opieką nauczycieli udali się na wycieczkę do CN Kopernik - największego centrum nauki w Polsce.

czytaj dalej na temat: Umysł przyłapany, czyli wizyta w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Język polski - Teresa Antoniuk

Utworzono dnia 17.10.2017, 21:31