Konkurs matematyczno – historyczny „Z MATEMATYKĄ PRZEZ NIEPODLEGŁOŚĆ”

Utworzono dnia 20.11.2018

Jako jedno z działań podjętych w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się konkurs matematyczno – historyczny „Z MATEMATYKĄ PRZEZ NIEPODLEGŁOŚĆ”. Organizatorem i pomysłodawcą konkursu była pani Barbara Woźniak. Konkurs trwał przez cały miesiąc październik i skierowany był do uczniów klas 8 szkoły podstawowej i III gimnazjum. W konkursie wzięło udział 12 uczniów. Aby wziąć udział w finale konkursu 6 listopada należało systematycznie odszyfrowywać daty ważnych dla Polski wydarzeń historycznych. W finale konkursu uczniowie mieli do rozwiązania 10 zadań matematycznych obejmujących zagadnienia z podstawy programowej. Aby zdobyć maksymalną liczbę punktów do wyniku z zadania należało dopasować odpowiednie wydarzenie historyczne ważne dla Polski.

Laureaci konkursu to:

I miejsce – Paweł Nowak – klasa IIIb

II miejsce – Wojciech Balicki – klasa VIIIa

III miejsce – Julia Charkiewicz – klasa VIIIa

Wyróżnienie zdobyła Paula Konopacka z klasy IIIa.

Gratulujemy.