Wolontariusze dla niepodległej.

Utworzono dnia 20.12.2018

Dnia 9 listopada uroczystym Apelem uczciliśmy w naszej szkole 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Przygotowania zaczęły się bardzo wcześnie. Uczniowie młodszych klas ze Szkolnego Koła Caritas wspólnie ze starszymi koleżankami i kolegami Szkolnego Klubu Wolontariusza włączyli się w obchody Święta Niepodległości.

Przygotowaliśmy gazetki ścienne na korytarzu „ Polska moja Ojczyzna – tu mieszkam” a w Sali nr 8 gazetki „ Polska to moja Ojczyzna. Polska to mój dom. To jest moja matka ta ziemia” i inne patriotyczne symbole, plakaty i dekoracje. Wolontariusze mieli swój udział w dekoracji świetlicy. Pod okiem wolontariuszek dzieci kolorowały przygotowane obrazki: symbole narodowe i wielcy Polacy. Wolontariusze przygotowali lekcje w klasach I – III pt. „ Patriotyzm, symbole Polski i wielcy Polacy”. Druga grupa wolontariuszy, klasy III gimnazjum i uczennice klasy 8 SP  przygotowały zajęcia dla dzieci z przedszkola. Był film o powstaniu Państwa polskiego i  symbolach narodowych. Wolontariuszki opowiadały o patriotyzmie i wielkich Polakach. Wyjaśniły co to znaczy być patriotą w dzisiejszych czasach. Dzieci słuchały i oglądały z wielką uwagą. Otrzymały obrazki do kolorowania. Na koniec dzieci podziękowały wolontariuszom i zaprosiły do przedszkola na kolejne zajęcia.

O niepodległej pamiętaliśmy wcześniej. W naszej szkole tegoroczny Dzień Papieski był połączony ze 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę. W kontekście Święta Niepodległości Polski młodzież przypomniała naukę Papieża na temat miłości Ojczyzny i wolności narodu oraz wskazania Ojca Świętego.

W ostatnim dniu uroczystości wolontariusze wpisali się do Księgi pamiątkowej.

Wolontariusze i opiekun.

Wolontariusze dla niepodległej.